Osvrt na V. kolo

Datum objave: 18. 1. 2016.

Unatoč olujnoj buri održano je V. kolo u Makru u organizaciji BK Makarske.
Maraton dužine 23km i 920m uspona startalo je 110 natjecatelja iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Vozilo se od Makra do Podgore i natrag, a stazu je najbrže svladao 18 godišnji Antonio Barać (BK Livno, BiH) sa vremenom 1:10:40, najtečući se u kategoriji U20.

makar_2015_U20

Najmalđi sudionik utrke 14 godišnji Ivan Okmažić, (BK Makarska) ujedno i prvak Hrvatske, zauzeo je trećo mjesto u kategoriji U20 sa vremenom 1:24:26, dok je drugoplasirani bio Benjamin Mahić  (Trek Team Sarajevo, BiH) sa vremenom 1:21:49.

makar_2015_20-30
Pobjednik kategorije 20-30 je Roko Pavlinušić (BK Vlaji Sinj) sa vremenom 1:15:50, drugoplasirani je Filip Kovačić (BK Široki) sa vremenom 1:16:31, a broncu je osvojio Leo Baleta (BK Kairos) sa vremenom 1:20:12.

makar_2015_30-40Pobjedu u kategoriji 30-40 i ovaj put bez iznanađenja osvojio je Marko Fržop (BK Faust Vrančić) sa vremenom 1:12:58, dok je Dženis Čanjevac (BBK Orlov krug) sa vremenom 1:16:52 završio na drugom mjestu. Trećeplasirani je Teo Beus (BK Makarska) sa vremenom 1:22:30.

makar_2015_40+Petu pobjedu zaredom u kategoriji 40+ osvojio je Joško Fržop (BBK Orlov krug) sa vremenom 1:17:59, drugoplasirani je bio Jorgen Huybrechts (BK Kairos) sa vremenom 1:19:05, dok je treće mjesto zauzeo Nenad Okmažić (BK Makarska) sa vremenom 1:20:00.

makar_2015_zeneU kategoriji ŽENE slavila je Maja Ena Ljuba (BK Faust Vrančić) sa vremenom 1:35:55, drugoplasira je bila Tanja Barišić (BBK Orlov Krug) sa vremenom 1:47:44, a Karmen Škiljić (BBK Pakoštane) je završila na trećem mjestu sa vremenom 1:56:52.

makar_2015_bura

Vremenski uvjeti po kojima je voženo mogu se dočarati sa fotografije Milana Balabana snimljene za vrijeme utrke.